Strojove čistenie kobercov
Bratislava

Strojove čistenie kobercov
Bratislava a priľahlé okolie

Strojové čistenie kobercov prebieha pomocou extraktora, mokrou cestou, za pomocou špeciálnych čistiacich prostriedkov. Extrémne znečistené plochy veľkých priestorov prebiehajú najprv vyčistením za pomoci mycieho stroja a potom pomocou extraktora, ktorý dokáže odstrániť aj niekoľko rokov usadenú nečistotu.

Vyčistíme vám nečistoty, ktoré bežnou cestou nemôžete nikdy z koberca dostať!

Prečo využiť profesionálne
strojové čistenie kobercov?

Prach

Prach vo vašom koberci je z okolia vášho domu. Z rušnej ceste vedľa vášho domu. Môžete si ho doniesť na topánkach. Prach patrí medzi časté alergény a môže znamenať ťažkosti pre astmatikov. Môžete si ho doniesť na topánkach alebo z rušnej cesty veďla vášho domu.

Odumreté kožné bunky

Vaša koža sa prirodzene obnovuje. Kožné bunky majú životnosť jeden mesiac a potom sa odlupujú. Práve kožnými bunkami sa v koberci živia roztoče.

Škvrny

Obvyklým dôvodom strojového čistenie kobercov je odstraňovanie škvŕn. Škvrny môžu vzniknúť vyliatím vína, kávy alebo iného nápoja či tekutiny. Je dôležité pamätať si ako a z čoho vznikla škvrna. Znalosť znečistenia uľahčuje čistenie koberca. Pri čistení škvŕn je nutné použiť špeciálnu upratovaciu chémiu.

Drobky z jídla

Dávejte pozor na stolovanie. Omrvinky z vášho jedla poskytujú živnú pôdu pre baktérie, plesne a pod.

Baktérie

Zbystrite ak sa necítite dlhodobe zdravý. Choroba môže byť spôsolená usadzováním baktérií vo vašem byte a to častokrát z dôvodu nesprávného čištění koberců.

Roztoče

Roztoče v kobercoch nežijú. Môžu sa však objevit v matracoch, perinách a v čalunených ponovkách. Roztoče sa živia odumrelými kožním buňkami. Práve výkaly roztočov sú vysokým alergénom, ktorý sa dostává do kobercov.

Pleseň

Plesne sa v kobercoch tvoria pri vyššej teplote a vlhkosti .Pri čistení koberca dávajte pozor na bežné čistiace prostriedky. Je dôležité overiť si aké prostriedky používa upratovacia firma. Pri čištení kobercov mokrou cestou trvá vyschnutie koberca približne 8 hodín. Pri mokrom extraktnom čistení používa naša firma antibakteriálne a fungujúce prostriedky. Odstránia sa tak riziká vzniku plesne.Podľa hygienickej stanice je lepšie vyhnúť sa čisteniu kobercov mokrou cestou, a to v prípade, že koberec nemôže dostatočne vyschnúť. Vtedy hrozí vznik plesní.


S našim strojovým čistením kobercov sa plesní nemusíte báť!

Dopytový formulár

* Všetky položky označené hviezdičkou je nutné vyplniť pre správne odoslanie kontaktného formulára.