Pravidelné upratovanie s ohľadom na životné prostredie

Pravidelný úklid s ohledem na životní prostředí

Životné prostredie je neustále zaťažované najrôznejšími chemikáliami. Pokiaľ chcete životné prostredie ušetriť, zanechajte čistiacich a umývacích taktík s pomocou chemických prípravkov a vrhnite sa na šetrné postupy a prostriedky. Upratovanie nijako neutrpí a vy budete mať dobrý pocit, že ste urobili niečo pre zdravšie prostredie vo svojom okolí.

Upratovanie firiem od profesionálov

Podnikatelia a firmy si musia zakladať na čistom pracovnom prostredí. Určite sa nikto nechce prezentovať špinavými oknami, zablatenou podlahou, nečistými stolmi a zaprášenými stoličkami. Upratovanie komerčných priestorov môže byť dosť náročné, preto je dobré zvoliť upratovacie firmy, ktoré majú k dispozícii modernú technológiu a vhodné čistiace prostriedky. Stačí zadať rozsah práce a dohovoriť sa, či sa upratovanie vykoná v ranných, večerných alebo nočných hodinách. Výhodou je, že sa nemusíte zaujímať o zamestnanie novej pracovnej sily na upratovanie a ani o dostatočné množstvo vhodných strojov a prípravkov na upratovanie. Ak vám záleží na ochrane prostredia, vyberte si firmy používajúce ekologicky neškodné prostriedky. Ich používanie je účinné v boji s nečistotou a súčasne sú šetrné k prírode, nezávadné po ekologickej stránke a ľahko sa odbúravajú.

Vypustiť trochu pary ...

Medzi výborné riešenie ekologického spôsobu čistenia sa radí čistenie parou pomocou parného čističa. Para sa dokáže postarať o odstraňovanie najhorších nečistôt. Tiež vie likvidovať choroboplodných škodcov. Používaním pary sa predchádza množeniu a šíreniu parazitov. Čistenie parou skvele účinkuje a je navyše zdravé. Pri realizácii čistenia nepotrebujete skutočne žiadne saponáty a dezinfekciu. Počas čistenia sa spotrebováva iba čistá voda a trochu elektrickej energie. Pri použití pary sa šetria aj čistené materiály, pretože nie sú vystavované pôsobeniu žiadnych agresívnych prostriedkov. V byte nezostáva žiadny zápach. Prístroj funguje na princípe premeny vody na tzv. suchú paru, ktorá si ľahko poradí s odstránením nečistôt a mastnoty.

Ako používať parný čistič?

Používanie parného čističa je veľmi jednoduché. Skôr, kým sa pracovník upratovacej firmy pustí do práce, musí do prístroja naliať malé množstvo vody, stroj zapnúť a potom podľa potreby uvoľňovať paru vďaka spúšti na hadicu. Používanie kvalitných parných čističov je úplne bezpečné. Vďaka parnému čisteniu možno špinu odstrániť aj z ťažko prístupných miest buď vo škár, malých dierok a zákutí. Parou vyčistíte dlažbu, obklady, podlahu, ale aj koberce, matrace, čalúnenie nábytku a rôzne tkaniny. Počas používania sa para dostane až do mikroskopických trhlín a priehlbín v povrchu materiálu. Vďaka pare dokonca odstránite aj škvrny od červeného vína alebo vyčistíte pelech pre vášho zvieracieho miláčika.

Ekologické čistiace prostriedky

Upratovanie nemocníc, kliník, laboratórií, ordinácií a rôznych verejných budov je veľmi náročný a má svoje pravidlá. Nielen na upratovanie komerčných priestorov sa v súčasnosti využívajú účinné a zároveň ekologické čistiace prípravky. Efektivita upratovania je vysoká, ľudské zdravie je chránené a šetrnosti sa dostane aj prírode. Pri výbere čistiacich prostriedkov sa pozerajte na údaje na obale. Dobre sa môžete zorientovať vďaka oficiálnym environmentálnym označeniam a nezávislým certifikátom. Vyberajte si výrobky označené európskou environmentálnou značkou "The Flower" alebo s označením "Ekologicky šetrný výrobok". Môžete naraziť aj na ďalšie svetové environmentálne značky.

Niekoľko jednoduchých ekologických upratovacích techník:

  • nezabúdajte na prevenciu, pred dvere položte kvalitnú rohož
  • zamerajte sa na používanie utierok z mikrovlákna pri upratovaní, dokáže odstrániť nečistoty z hladkých a lesklých povrchov, nepoužívajú sa žiadne saponáty ani chémia
  • na umývanie podlahy si tiež zožeňte handru alebo mop z mikrovlákna
  • handry a utierky používajte riadne vyžmýkané

Súvisiace články

Štítky Ekologické čisticí prostředky parní čistič Pravidelný úklid Úklid firem životní prostředí

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

DAMA EKO Upratovanie v BratislaveEko Upratovanie © 2016