Myslite na prírodu aj pri upratovaní. V čom je ekologický upratovanie lepší?

Ekologické čisticí prostředky

Ekológia je v dnešnej dobe často omieľanou témou. Veľká časť z nás už je zvyknutá recyklovať odpad, jazdiť hromadnou dopravou a hľadať ďalšie spôsoby, ako zbytočne nezaťažovať životné prostredie. Vedeli ste ale, že škodiť prírode môžete aj upratovaním? Je to tak - ak používate škodlivé chemické čistiace prostriedky. Skúste preto radšej ekologické upratovanie, má totiž hneď niekoľko výhod.

Prírodné látky sú účinné

Aj keď sa môže zdať, že prírodné látky obsiahnuté v ekologických čistiacich prostriedkoch nie sú tak účinné ako chemické látky v klasických drogistických produktoch, v žiadnom prípade to nie je pravda. Ekologické prípravky splnia svoju úlohu rovnako dobre ako klasické produkty, navyše váš domov príjemne prevonia a predovšetkým neškodí životnému prostrediu. Nemusíte sa báť ani toho, že by vám zničili povrchy - sú totiž veľmi šetrné.

Vhodné aj pre alergikov

Ekologické čistiace prípravky obsahujú iba povrchovo aktívne látky rastlinného pôvodu, hlavný dôraz je kladený na prírodné látky, ako je ocot, citrón či sóda. Na rozdiel od klasických chemických čistiacich prostriedkov sa v nich nenachádzajú žiadne bielidlá, farbivá, ani fosfáty, deriváty živočíšneho pôvodu, alebo alergény. A v tom spočíva ďalšia výhoda prírodných čistiacich prípravkov - môžu ich bez obáv používať alergici aj ľudia s citlivou pokožkou. Ekologické produkty sú totiž k ľudskej pokožke veľmi šetrné.

Nadpriemerná odbúrateľnosť v prírode

Ďalšou výhodou ekologických čistiacich prípravkov je nadpriemerná odbúrateľnosť v prírode. Nielen, že sú zložené z výhradne prírodných látok, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu, ale tiež sú dodávané v recyklovateľných obaloch, takže ani tie prírodu nijak nezaťažujú.

Upratovanie hravo zvládnete aj bez zaťaženia prírody

Hoci sú ekologické čistiace prostriedky šetrné k životnému prostrediu, ľudskému organizmu aj povrchom, sú veľmi účinné. V pohode s nimi zvládnete bežné upratovanie, vydezinfikuje všetky umývateľné plochy v domácnosti, bez problémov odstránite hrdzu aj mastné škvrny od jedla a usadeniny od kávy a čaju, zbavíte sa vodného kameňa na vodovodných batériách, mydlových škvŕn a zaschnutých kvapiek tvrdej vody, vyčistíte špáry medzi dlaždičkami, vyleštíte okná či poháre a dáte zbohom upchaným rúram a odpadu, ale aj plesniam. To všetko bez toho, aby ste zbytočne zaťažovali prírodu.

Súvisiace články

Štítky ekologické čisticí prostředky ekologický úklid

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

DAMA EKO Upratovanie v BratislaveEko Upratovanie © 2016