Ktoré ekologické čistiace prostriedky sú tie pravé?

Ekologické čisticí prostředky Winni's a Frosch

Viete, že klasické čistiace prostriedky obsahujú celý rad nebezpečných chemikálií, a zbytočne tak zaťažujú životné prostredie? Ak chcete prírode pomôcť, prejdite na prípravky ekologické. V tomto článku vám poradíme, ktoré si vybrať.

Kvalitné ekologické produkty Winni's

Plne rozložiteľné a ekologické sú drogistické produkty Winni´s, ktoré vyrába spoločnosť Madel. Tieto prípravky sú šetrné k životnému prostrediu práve preto, že sa v nich nachádzajú len povrchovo aktívne látky rastlinného pôvodu.


Naopak deriváty živočíšneho pôvodu, bielidlá, fosfáty, farbivá či alergény v nich nenájdete vôbec žiadne. Aj preto môžu tieto výrobky používať tiež alergici a ľudia, ktorí majú citlivú pokožku. Výhodou je aj fakt, že ich obal je ľahko recyklovateľný, a preto sa nikdy sám nestane odpadom.


Výrobky Winn 's neboli testované na zvieratách, nezaťažujú životné prostredie, ale napriek tomu sú kvalitné a vďaka svojmu zloženiu vysoko účinné. Sú vhodné napríklad pre odstránenie mastných škvŕn v kuchyni, umývanie riadu, čistenie podlahy či upratovanie kúpeľne. V sortimente tejto značky sa nachádzajú tiež hypoalergénne aviváže s vôňou kvetín a pracie prípravky, ktoré sú vďaka svojmu zloženiu vhodné aj pre alergikov a zároveň zanechávajú bielizeň hebké a voňavé.

Efektívne prírodné látky u značky Frosch

Dôraz na prírodné látky, ako je ocot, citrón a sóda, kladie tiež ekologická značka Frosch. Vďaka vysokému obsahu účinných prírodných látok sú jej produkty typické nadpriemernou odbúrateľnosťou v prírode, takže sú šetrné k životnému prostrediu, ale aj k ľudskej pokožke. Že sa jedná o ekologický čistiaci prípravok, ale v žiadnom prípade neznamená, že nie je kvalitný. Produkty značky Frosch totiž majú dôkladný čistiaci účinok.


Využiť ich môžete napríklad na podlahy, na všetky umývateľné plochy v domácnosti, aj na ťažko odstrániteľné škvrny a mastnotu, toaletu, ale aj k zútulneniu svojho domova - a to vďaka interiérovým bytovým parfumom, voňavému tekutému mydlu, praciemu prípravku či hypoalergénnej aviváži.

Súvisiace články

Štítky ekologické čisticí prostředky Frosch Které ekologické čisticí prostředky Winni's

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

DAMA EKO Upratovanie v BratislaveEko Upratovanie © 2016